Opracowania lektur dla liceów i innych szkół średnich

Wydawnictwo: Skrypt
Lektury
Strzelba

Obszerna, licząca ponad 400 stron, publikacja szczegółowo omawia lektury obowiązkowe z wszystkich klas liceum, co z racji znacznych różnic pomiędzy poszczególnymi programami jest bardzo wygodne, pozwala unikać szukania opracowań danych utworów w książkach adresowanych do uczniów różnych klas szkoły średniej. W oferowanej książce renomowani autorzy szczegółowo analizują poszczególne lektury, ich treść, problematykę, charakteryzują bohaterów, dają informacje o budowie i historycznym kontekście dzieł. Licealistom ta książka pomoże nie tylko podczas pisania wypracowań, przygotowywania się do lekcji, ale stanie się również niezbędna przy wszelkich powtórkach, np. przed maturą.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrypt, 2005

źródło okładki: http://www.empik.com