Fotoświat

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat wiedzy wydanie specjalne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bauer
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wkp

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Jak dowodzą badania, ponad 80 procent informacji odbieramy za pomocą wzroku. Nic więc dziwnego, że nasz świat staje się domeną obrazów. Nieskończenie wielu obrazów. I właśnie ze względu na ich mnogość niezwykle ważną rzeczą jest umiejętność ich krytycznej oceny. Redakcja Świata Wiedzy wybrała dla Was fotografie dokumentujące najbardziej poruszające i...

I właśnie ze względu na ich mnogość niezwykle ważną rzeczą jest umiejętność ich krytycznej oceny. Redakcja Świata Wiedzy wybrała dla Was fotografie dokumentujące najbardziej poruszające i najważniejsze wydarzenia 2012 roku. Nie jest to jednak tylko kronika tworzona przez fascynujące obrazy. Stawiamy także istotne pytania, proponujemy inne spojrzenie na znane tematy i staramy się opowiedzieć historię stojącą za każdym zdjęciem. Historię, która powinna naszym zdaniem ujrzeć światło dzienne, by pomóc zrozumieć otaczający nas świat – w jego całej złożoności.

źródło opisu: http://swiatwiedzy.interia.pl/wydanie-specjalne,numer,5

źródło okładki: http://swiatwiedzy.interia.pl/wydanie-specjalne,numer,5

Wkp | 2013-03-04
Przeczytana: 03 marca 2013

Fotoświat, kolejne wydanie specjalne magazynu Świat wiedzy, to pozycja przez którą długo nie mogłem przebrnąć. Pozycja stanowiąca relację z najważniejszych światowych wydarzeń roku 2012, większa formatem i grubsza od tradycyjnych wydań pisma. Niestety dużo gorsza. Jakośc artykułów jest tu niska, wiadmości prezekazują niewiele, a nawet w tak krótkie teksty wkradło się sporo nudy. I powtórek tematów znanych nam z regularnych numerów, które zupełnie tu nie pasują.

Oczywiście jest też druga strona, wg tytułu, ta najważniejsza, czyliu zdjęcia. Tu na szczęście jest dużo lepiej. W znacznej części zachwycają, ale niestety niemało jest też kiepskiej jakość typowo tabloidowych zdjęć, które po prostu drażnią. W końcu jak na wielkoformatowe pismo skupiające się na obrazach ich jakość (tak prezentacyjna jak i techniczna) powinna stać na najwyższytm poziomie, a nie straszyć pikselami.

Fotoświat polecić mogę więc jedynie zapaleńcom fotografii. Reszta śmiao moze oszczędzić kilka złotych na...

Władek Kozyar | 2014-09-19
Katarzyna | 2013-11-16