Drogowskazy dla grzeszników

religia
karlos0

annaiwona | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Są to wybrane cytaty z książki "Kazania Proboszcza z Ars". Czasem na stronie jest tylko jeden krótki cytat. Książka jest trochę mniejsza od zeszytu A5. Jest też kilka modlitw - o żal za grzechy str.66, o poznanie swoich grzechów str.106, o łaskę zbawienia str.237. Jest tu też o sakramencie pokuty czyli o spowiedzi.
Kiedy ją kupowałam nie wiedziałam, że to wybór cytatów - myślałam, że to książka napisana przez ks. Vianeya... To moja pierwsza książka dotycząca tego co mówił/pisał ten święty. Moja ciekawość została częściowo zaspokojona.
Szukałam drogowskazów (jak mówi tytuł) i część z tych cytatów okazała dla mnie pomocna, nie wiem czy słowo "inspirujące " tu pasuje...ale w czasie czytania tej książki miałam okazję niektóre sprawy przemyśleć.

Dobre rady dla ludzi żyjących z 300, 200 lat temu.
Rady tak odległe od tego, jak dziś żyją ludzie, że właściwie do człowieka nie trafiają.
Książka do zbiór tzw. złotych myśli autora, posegregowanych tematycznie.