Świat trucizn

Wydawnictwo: Astrum
korrin

Od zarania dziejów człowiek był otoczony trującymi roślinami i jadowitymi zwierzętami. Początkowo świat trucizn ograniczał się do naturalnych, ale w miarę rozwoju cywilizacyjnego zaczęły pojawiać się inne zagrożenia toksykologiczne: leki, substancje uszlachetniające smak i kolor produktów roślinnych i zwierzęcych - barwniki, emulgatory, stabilizatory, szkodliwe metale, opakowania z tworzyw sztucznych, detergenty, radiologiczne skażenia żywności. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele substancji toksycznych pojawia się w naszym codziennym życiu. Oddajemy do waszych rąk "Świat trucizn", który jest przeglądem substancji trujących - naturalnych i syntetycznych - aby przybliżyć część zagrożeń zdrowia i życia, jakich sobie często nie uświadamiamy. W książce tej znajdziecie też odpowiedzi na pytania: czym jest trucizna, jak działa w organizmie człowieka, jak udzielać pierwszej pomocy, jakie używki powodują przyzwyczajenie, jakie substancje toksyczne znajdują się w lekach i żywności.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum

źródło okładki: Wydawnictwo Astrum

Athoualia | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Waham się nad oceną dobrą a przeciętną. Jak działy o truciznach w świecie roślin i zwierząt mnie zaciekawiły, tak trucizny w lekach, żywności i środowisku zawiały nudą. W tej drugiej części książki zaczęłam odpadać, rozpraszać się, jednak dotrwałam do końca (jestem z siebie dumna)! W celu uzupełnienia informacji na temat toksyn w pożywieniu polecam pozycję p.t. "Nasza skradziona przyszłość".