O prawdzie

978-83-60022-07-8
Filozofia, prawda, wartości
filozofia, etyka
Mateusz Stec

W epoce szerzącego się relatywizmu i manipulacji profesor Harry G. Frankfurt dowodzi dlaczego prawda jest tak istotna dla życia jednostek i społeczeństw. W swym błyskotliwym eseju przekonuje czytelników, że prawdzie należy się szacunek. Zwraca uwagę nie tylko na jej praktyczne, użytkowe znaczenie. Przypomina, że nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy, gdyby nie nieustanna konfrontacja z faktami i prawdami, na które nasza wola nie ma wpływu. Ta niewielka książeczka jest wielką pochwałą zdrowego rozsądku. Esej O prawdzie przez dłuższy czas sprzedawał się najlepiej wśród książek o tematyce filozoficznej. Został przetłumaczony na między innymi na język francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, chiński, hiszpański, portugalski, grecki.Harry G. Frankfurt jest emerytowanym profesorem filozofii na Uniwersytecie Princeton. Napisał między innymi On Bullshit; The Reasons of Love; Necessity; Volition and Love. Mieszka w Princeton w stanie New Jersey.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Bela Med 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marziale | 2017-10-20
Przeczytana: 18 października 2017

Bardzo powierzchowna "analiza" i rażące uproszczenia. Wstęp natomiast nawet nie zasługuje na skomentowanie.