Otchłanie

Wydawnictwo: Albatros
Abysses
albumy
Marcel

Niezwykła, wręcz nierealistyczna podróż w głąb nieznanego, do miejsc niedostępnych dla człowieka, w których panuje całkowita ciemność. Tysiące metrów w głąb ziemskich oceanów. W rejony zamieszkane przez najbardziej przedziwne formy życia, jakie tylko można sobie wyobrazić: od zabawnych, budzących tylko zdziwienie, po bardzo groźne, o wyglądzie wampirów. Mieniące się tysiącami barw i kształtów. Zawierająca ponad 200 unikatowych fotografii książka powstała przy współpracy instytucji oceanograficznych z całego świata. Większość zdjęć wykonano z użyciem bezzałogowych robotów wyposażonych w specjalne kamery.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: fot. własna

tosia206 | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Piękne zdjęcia stworzeń z głębin mórz i oceanów, w równie świetnej oprawie.

Przepiękny album. Co zdjęcie, to zapierająca dech w piersiach feeria barw (ryby, meduzy czy innego zwierzęcia) lub krajobraz, którego rzeźba nie pasuje do niczego, co można spotkać na lądzie.
A oprócz przepięknych fotografii bogata i doskonale napisana treść. Za każdy rozdział odpowiada inny naukowiec zajmujący się głębinami.
Polarne rafy koralowe, podmorskie kaniony, dno oceanu, olbrzymie kalmary, bogactwo świata meduz, góry podmorskie, kominy hydrotermalne, przepiękne "jeziora" solanki na dnie oceanów, chemosynteza. I wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.
BARDZO POLECAM.

Marcel | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Cóż, albumów w życiu swoim przejrzałem i przeczytałem sporo - ale tak pięknie wydanego jeszcze nigdy. Cały wachlarz zdjęć najrozmaitszych stworzeń, ich opisów, rozdziały o najciekawszych rzeczach głębin... Tę książkę przegląda się niemal z namaszczeniem, wstępując do nieznanych ludziom światów. Dla wszystkich pasjonujących się biologią oraz dla tych, którzy chcą poznać stworzenia najciemniejszych warstw abisalnych - polecam.