Teoria rachunkowości

biznes, finanse
KoZa

Wraz z postępami globalizacji coraz pilniejsza staje się potrzeba harmonizacji - w skali międzynarodowej - standardów rachunkowości i zasad sporządzania sprawozdań finansowych. Koordynacji i współpracy w tej dziedzinie służą Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR). Do ich powstania przyczynili się głównie amerykańscy i angielscy teoretycy i praktycy rachunkowości, formułując Założenia koncepcyjne rachunkowości finansowej i Ogólnie akceptowane zasady rachunkowości. Przedstawiana polskiemu czytelnikowi Teoria rachunkowości E. S. Hendriksena i M. F. van Bredy, klasyczna już pozycja w tej dziedzinie, znakomicie wprowadza w teorię i metodologię rachunkowości w kontekście przede wszystkim amerykańskim, ale także w nawiązaniu do międzynarodowych zasad rachunkowości. Autorzy ukazują historię rachunkowości jako ważnej strefy praktyki gospodarczej oraz jako nauki, a także długotrwały proces tworzenia i formułowania jej podstawowych zasad i standardów. Książka zawiera też kompleksowy wykład o podstawowych procedurach rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, wzbogacony licznymi przykładami z praktyki i ćwiczeniami dla studiujących.

• W obcej skórze
  • Ślepy trop
  • Saga Puszczy Białowieskiej
  • Nasza własna wyspa
  • Obce dziecko
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Małe życie
  • Uroki
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Bohaterowie są zmęczeni

8,69 (42 ocen i opinii)
Uroki
Kathryn Harrison

6,67 (6 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Większy kawałek nieba
Krystyna Mirek

8 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
KoZa | 2012-12-01