Teoria rachunkowości

biznes, finanse
KoZa

Wraz z postępami globalizacji coraz pilniejsza staje się potrzeba harmonizacji - w skali międzynarodowej - standardów rachunkowości i zasad sporządzania sprawozdań finansowych. Koordynacji i współpracy w tej dziedzinie służą Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR). Do ich powstania przyczynili się głównie amerykańscy i angielscy teoretycy i praktycy rachunkowości, formułując Założenia koncepcyjne rachunkowości finansowej i Ogólnie akceptowane zasady rachunkowości. Przedstawiana polskiemu czytelnikowi Teoria rachunkowości E. S. Hendriksena i M. F. van Bredy, klasyczna już pozycja w tej dziedzinie, znakomicie wprowadza w teorię i metodologię rachunkowości w kontekście przede wszystkim amerykańskim, ale także w nawiązaniu do międzynarodowych zasad rachunkowości. Autorzy ukazują historię rachunkowości jako ważnej strefy praktyki gospodarczej oraz jako nauki, a także długotrwały proces tworzenia i formułowania jej podstawowych zasad i standardów. Książka zawiera też kompleksowy wykład o podstawowych procedurach rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, wzbogacony licznymi przykładami z praktyki i ćwiczeniami dla studiujących.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+