Okładka książki Teoria rachunkowości

Opis książki

Wraz z postępami globalizacji coraz pilniejsza staje się potrzeba harmonizacji - w skali międzynarodowej - standardów rachunkowości i zasad sporządzania sprawozdań finansowych. Koordynacji i współpracy w tej dziedzinie służą Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR). Do ich powstania przyczynili się głównie amerykańscy i angielscy teoretycy i praktycy rachunkowości, formułując Założenia koncepcyjne rachunkowości finansowej i Ogólnie akceptowane zasady rachunkowości. Przedstawiana polskiemu czytelnikowi Teoria rachunkowości E. S. Hendriksena i M. F. van Bredy, klasyczna już pozycja w tej dziedzinie, znakomicie wprowadza w teorię i metodologię rachunkowości w kontekście przede wszystkim amerykańskim, ale także w nawiązaniu do międzynarodowych zasad rachunkowości. Autorzy ukazują historię rachunkowości jako ważnej strefy praktyki gospodarczej oraz jako nauki, a także długotrwały proces tworzenia i formułowania jej podstawowych zasad i standardów. Książka zawiera też kompleksowy wykład o podstawowych procedurach rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, wzbogacony licznymi przykładami z praktyki i ćwiczeniami dla studiujących.

Gdzie kupić?

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica