Mały rycerz Trenk

Tłumaczenie: Hanna Tomaszewska-Ujma
Wydawnictwo: Kika
7izka7

„Mały rycerz Trenk” to opowieść o żyjącym w średniowieczu chłopcu, który, nie chcąc żyć w poniżeniu jak jego ojciec - chłop poddany - postanawia uciec ze wsi, spod władzy rycerza-pana Wertolta Okrutnika i samemu zostać wielkim rycerzem. Wraz z ukochanym, małym prosiaczkiem, który już zawsze i wszędzie będzie mu towarzyszył, wyrusza w wielki świat. Oczywiście, w tej wędrówce ku marzeniom, spotyka Trenka mnóstwo przygód. Zyskuje wielu przyjaciół, ale i wrogów, z którymi musi stanąć do walki. Wszystko to autorka ubarwia dowcipem i niezwykłą pomysłowością.

źródło opisu: http://kikabooks.pl/dz_6.html

źródło okładki: http://kikabooks.pl/dz_6.html