Pan Kuleczka. Światło

Cykl: Pan Kuleczka (tom 4)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Darmowe dodatki Edytuj książkę

Nieustannie rosnąca popularność bohaterów opowiadań o sympatycznych przyjaciołach sprawiła, iż wesoła gromadka Pana Kuleczki nie tylko doczekała się własnego, bajecznie kolorowego kalendarza, ciekawej strony internetowej (www.pankuleczka.eu), ale też zmusiła i nadal zmusza autorów serii do ciągłej pracy nad kolejnymi tomami! I całe szczęście! W najnowszym zbiorze dobrze znana dzieciom...

W najnowszym zbiorze dobrze znana dzieciom gromadka znów przeżyje sporo zwykłych-niezwkłych przygód – między innymi zanocuje pod namiotem i rozpocznie podwórkową gimnastykę. Kaczka Katastrofa natomiast obchodzić będzie urodziny i odbierać tajemnicze telefony razem z Pypciem. Co też Pan Kuleczka pocznie ze swoimi ulubieńcami?

Seria książek Pan Kuleczka znajduje sie na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/397/Pan-Kuleczka--Swiatlo

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/397/Pan-Kuleczka--Swiatlo

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

Olga | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Audiobooki
Przeczytana: 27 maja 2014

2014.05.26 - 27

Właściwie to nie przeczytane, a przesłuchane.
Nie przyszłoby mi do głowy zabierać się za literaturę dla dzieci, ale dostałam takie polecanki od Biblionetki, więc postanowiłam sprawdzić, czy istnieją jeszcze jakieś sensowne książeczki dla najmłodszych (po przejrzeniu paru należących do córeczki moich znajomych miałam wątpliwości).
Nie mogłam znaleźć nigdzie e-booka, więc poprzestałam na wersji audio czytanej przez Krzysztofa Globisza.
Może nie jest to tak uniwersalne jak wierszyki Brzechwy czy Tuwima (które mogę czytać po sto razy mimo upływu lat i za każdym razem mnie cieszą), ale dla dzieci się nadaje. Nie jest to kolejna głupawa książeczka, z której nic nie wynika. Każdą część można przemyśleć i coś z niej zapamiętać. Najbardziej podobała mi się historia o pudełku na skarby i marzenia.
Jeśli chodzi o samo nagranie, to melodyjki końcowe mnie drażniły, ale pamiętam, że jako dziecko słuchałam podobnych nagrań na kasetach i wtedy to było fajne (może to jest...

Maria Tarczyńska | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Cudowna książeczka dla małych i dużych. Ciepła, mądra i taka do przytulania.

Maciek_M | 2018-04-23
Przeczytana: 20 kwietnia 2018