Święto wiary. O teologii mszy świętej

Wydawnictwo: Salwator
83-60082-76-6
religia
Czytam

Tolle.plKatalog tematycznyRozwój duchowySakramentyEucharystia Święto wiary. O teologii mszy świętej autor: Benedykt XVI Chrześcijaństwo zaczyna stawać się dla nas nudne, kiedy myślimy, że je już dobrze znamy. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że przestaliśmy rozumieć znaczenie jego symboli, zatraciliśmy znacznie obrazu życia liturgicznego. A jednak, kiedy się w nie wgłębimy, może się...

Tolle.plKatalog tematycznyRozwój duchowySakramentyEucharystia
Święto wiary. O teologii mszy świętej
autor: Benedykt XVI

Chrześcijaństwo zaczyna stawać się dla nas nudne, kiedy myślimy, że je już dobrze znamy. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że przestaliśmy rozumieć znaczenie jego symboli, zatraciliśmy znacznie obrazu życia liturgicznego. A jednak, kiedy się w nie wgłębimy, może się okazać, że to, czego szukamy, czasem nawet w innych religiach, jest na wyciągnięcie ręki.

Joseph Kardynał Ratzinger w książce rozważa problemy liturgii i modlitwy, które są nieodłącznym elementem troski o człowieka w ogóle. Jest to pozycja cenna dla tych, którzy chcą w swoim życiu odkryć na nowo piękno naszej wiary i pogłębić jej sens.

źródło opisu: Salwator , 2006

źródło okładki: źródło własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!