Jan Paweł II - Wezwano mnie z dalekiego kraju

Wydawnictwo: Pallottinum
7 (9 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
religia
Lolek90

Osobiste wspomnienia o Ojcu Świętym Janie Pawle II, spisane przez jego przyjaciela księdza Mieczysława Malińskiego. Obejmują one okres od momentu poznania Karola Wojtyły w mieszkaniu krawca Jana Tyranowskiego, aż do zapowiedzi papieskiej wizyty w ojczyźnie w lutym 1979 roku. Wspomnienia spisane są na zasadzie przeplatanki - te z okresu pierwszych miesięcy piastowania urzędu papieża Polaka z tymi, które opowiadają o wcześniejszym życiu księdza Karola Wojtyły z perspektywy Mieczysława Malińskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/product_info.php?products_id=5189

Roman Dłużniewski | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Nie potrafię tej książki ocenić. Z jednej strony to piękna opowieść, z drugiej osoba autora...

Michał Kolankiewicz | 2013-03-23

piękna historia "Lolka" widziana oczami jego przyjaciela, aż do momentu wyboru Lolka na papieża

Spisana na gorąco relacja z pierwszego roku urzędowania Jana Pawła II w Rzymie przeplatana osobistymi wspomnieniami autora. Osobistymi, ponieważ ksiądz Mieczysław Maliński znał Karola Wojtyłę jeszcze za czasów hitlerowskiej okupacji Krakowa. Z jego wspomnień wyszła niezwykła, emocjonalna biografia papieża - Polaka. A talent reporterski autora pozwala nam poznać reakcję Polski i świata na niespodziewany wybór kardynałów obradujących w kaplicy sykstyńskiej pamiętnego października 1978 roku.