9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7134-578-4
dla dzieci, pamiętnik, kreatywnie

Celem książki jest przede wszystkim rozwijanie wyobraźni dziecka i pobudzanie jego kreatywności. Zachętą do wykonywania różnych zadań w książce są wiersze lub opowiadania. Utwory te są napisane tak, aby przyciągały uwagę dziecka. Ich tematyka jest bliska zainteresowaniom małych czytelników. Na podstawie utworów powstały rozmaite polecenia oparte na metodzie nauczania problemowego. Zadania można rozwiązać na tyle sposobów, na ile tylko pozwala inwencja i kreatywność malucha. Obok każdego polecenia znajduje się twórcza karta przeznaczona na pracę dziecka. Kolejna strona — opatrzona symbolem kredek — stanowi przestrzeń dla malucha, którą może on dowolnie wykorzystać. Po stronach książki czytelników oprowadza słowik Epikur, który krok po kroku wprowadza w fantastyczny świat wyobraźni. Na dole każdej twórczej karty jest miejsce na informację, kto i kiedy wypełnił daną stronę. Książeczka pełni w ten sposób także rolę wyjątkowego pamiętnika tworzonego przez najmłodszych, którzy dadzą w nim wyraz swojej spontaniczności i wyobraźni, niecodziennym pomysłom i niebanalnym marzeniom.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/reka-dziecka-twoj-kreatywny-pamietnik/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/reka-dziecka-twoj-kreatywny-pamietnik/

Pewnie już zdążyliście się zorientować, że uwielbiam pamiątkowe albumy. Stale poszukuję nowych ciekawych pozycji, bo uważam, że warto gromadzić wspomnienia. Piałam Wam już zatem o albumie maluszka, o kronice przedszkolaka, a nawet o albumie pierwszoklasisty. Dziś coś nowego, ale równie interesującego. Wyjątkowa propozycja nie tylko dla kreatywnych dzieci. Ale z pewnością bardzo interesująca dla maluszków i ich rodziców. Pomysł na gromadzenie nieco innych wspomnień niż w książkach, które wymieniłam wyżej. Jestem pewna, że będziecie równie zachwyceni, co ja :)

Ręką dziecka to nic innego jak pamiętnik maluszka w formie graficznej. Nie ma tu miejsca na zdjęcia, pamiątkowe wpisy czy opowiadania z życia wzięte. Za to jest całe mnóstwo różnego rodzaju zadań oraz stron przeznaczonych na twórczość naszego brzdąca. A więc w tej książeczce maluch ma za zadanie rysować, kolorować oraz bujać w obłokach do woli! Autorzy tejże książeczki zadbali, by była to pozycja interesująca dla każdego...