Hack/Slash Omnibus Vol. 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hack/Slash Omnibus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Image Comics
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-1-60706-273-8
horror, akcja
komiksy
angielski
Grabik

At the end of every horror movie, one girl always survives...in this case, Cassie Hack not only survives, she turns the tables by hunting and destroying the horrible slashers that would do harm to the innocent! Alongside the gentle giant known as Vlad, the two cut a bloody path through those who deserve to be put down...hard!

źródło opisu: Image Comics, Inc., 2011

źródło okładki: http://www.imagecomics.com/comics/2601/Hack-Slash-Omnibus-Vol-1-TP-MR-

modli | 2014-09-18
PolishPopkulturę | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Zaskakująco dobra pozycja. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że będzie to kolejna sztampowa do bólu opowiastka o przeseksualizowanej cycatej wojowniczce w kusym wdzianku, która walczy z hordami potworów chyba jedynie po to, by rysownik mógł stopniowo pozbawiać jej kolejnych części garderoby. Nic bardziej mylnego. Scenarzysta w bardzo umiejętny sposób bawi się tu horrorowymi schematami i nawiązaniami; także głównej bohaterce daleko do (znanego z rozlicznych tanich serii fantasy) stereotypu lubieżnej pogromczyni demonów - Cassie jest "jakaś", a do tego ma mózg i chętnie z niego korzysta. O takich bohaterkach to ja mogę czytać. Rucka powinien się w tej materii od Seeleya uczyć.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Grabik | 2012-11-03
Na półkach: Teraz czytam, Komiksy