Kapitał: Krytyka ekonomii politycznej. Księga II: Proces cyrkulacji kapitału

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Kapital
Fox Mulder

Niniejsze wydanie jest pierwszym wydaniem drugiego tomu "Kapitału" w języku polskim. Przekładu dokonano na podstawie wydania niemieckiego Dietz Verlag, Berlin 1951. Przy opracowywaniu niniejszego przekładu uwzględniono również wydanie rosyjskie 1950 r, do którego Instytut Marksa-Engelsa-Lenina-Stalina w moskie wprowadził poprawki po ponownym porównaniu tekstu z rękopisem drugiego tomu "Kapitału", zredagowanym i przygotowanym do druku przez Engelsa.

źródło opisu: Książka i Wiedza 1955

źródło okładki: zdjecie autorskie