Ciekawe dlaczego Rzymianie nosili togi

Seria: Ciekawe dlaczego...
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
8 (23 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
I Wonder Why Romans Wore Togas
Rzym, Rzymianie, toga, strój, zwyczaj, kultura

W książce tej można znaleźć zarówno informacje o historii Rzymu i codziennym życiu jego mieszkańców, jak i mnóstwo interesujących ciekawostek dotyczących starożytności. Nie brakuje w niej również odniesień do współczesności, dzięki którym świat sprzed dwóch tysiącleci wydaje się czytelnikowi zaskakująco bliski i znajomy. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Rege | 2017-05-27

Nauka nie tylko dla dzieci

Kubencjusz_Ziegler | 2017-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 24 maja 2017

Bardzo przyjemna książeczka dla naszych milusińskich. Dużo ciekawostek i dosyć sporo dokładnych obrazków. Siedzę w historii nie od dziś, a czytając tą książeczkę dowiedziałem się paru intrygujących rzeczy o Rzymianach.
Na pewno warto przeczytać lub dać do czytania dzieciom.