Plamka światła

Seria: sami swoi
Wydawnictwo: Muza
literatura piękna
Ambrose

Kiedy Jurij Gagarin po raz pierwszy okrążył Ziemię, Piotr Krawczyk miał już dwa lata. Nie myślał jeszcze o napisaniu książki. W rodzinnym Krakowie skończył iranistykę na Uniwersytecie Jagielońskim, pracował jako motorniczy, grał w zespole "Oddech". Potem, w Warszawie, w Muzeum Azji i Pacyfiku zajmował się orientalnymi instrumentami muzycznymi i tradycyjną bronią afgańską. Grał jazz, klepał biedę i jeździł do Paryża. Przez pięć lat próbował zbić fortunę prowadząc camping na Mazurach. Zimą robił jednak bokami, pracował więc w innych firmach. A czasem nie robił nic i może dzięki temu, dwadzieścia dziewięć lat po śmierci Gagarina, wydaje pierwszą powieść.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 1997

źródło okładki: http://www.muzaklub.com

Luntan | 2014-07-19

fantastyczna! debiut literacki, z tego co pamiętam. skrzypi w dialogach, zionie Cortazarem ale ją pokochałem i zapamiętałem po koniec swojego ja.

asia | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, Bookcrossing
Przeczytana: 2013 rok

Nie przekonała mnie ta książka. Tak po prostu... Ale dała impuls do odkurzenia "Gry w klasy" Cortazara, więc nie żałuję.