Stare i nowe zabawy podwórkowe

Wydawnictwo: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
83-88644-12-2
anowi-chan

„Obecnie dzieci poświęcają swój czas TV i komputerom, co negatywnie wpływa na koncentrację, pamięć, samodzielne myślenie i nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami. Siedzący tryb życia (preferencje statycznych zainteresowań) hamuje tak naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Jak rozwijać uczucia dziecka, jego pozytywne nastawienie do innych, jego gotowość do współpracy, zdolność do szybkich i...

Jak rozwijać uczucia dziecka, jego pozytywne nastawienie do innych, jego gotowość do współpracy, zdolność do szybkich i właściwych reakcji, jego wyobraźnię?

Odpowiedzią na te pytania jest niniejsza publikacja, którą kierujemy do szerokiego grona nauczycieli kształcenia zintegrowanego, wychowania fizycznego, wychowawców, pedagogów, organizatorów czasu wolnego, pracowników świetlic, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów kultury.

Zebrałyśmy 116 gier i zabaw, które ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu, ćwiczą koncentrację, refleks i spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię oraz uczą współdziałania. Pracując z małą lub dużą grupą w różnym wieku, można je wykorzystać zarówno na dworze, jak i w sali, przy minimalnej ilości materiałów”.

(fragm. wstępu)

źródło opisu: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, 2003.

źródło okładki: http://klanza.eu/

Dominik Gąsowski | 2016-11-28