O czasach chytrych i prawdach pozornych

Wydawnictwo: Stalky i Spółka
83-912177-0-1
Andrzej

Tom niniejszy zawiera kilkanaście szkiców opublikowanych przez autora w ciągu ostatnich kilku lat w czasopismach krajowych i zagranicznych, które zostały pogrupowane w trzy wyraźnie oddzielone segmenty: pierwszy dotyczący dziedzictwa komunistycznego, drugi - odrzucenia metafizyki, jakie ma miejsce we współczesnej kulturze, trzeci - liberalizmu i jego obecności w dzisiejszej Polsce. Owe trzy segmenty nie są przypadkowe i nie wynikają z ułożenia tekstów pisanych przy różnej okazji. Obejmują one bowiem trzy problemy, które są nie tylko ważne dla autora i którym poświęcił sporo miejsca w eseistyce, ale które stanowią w jego przekonaniu najważniejsze wyznaczniki tego, co dzieje się w dzisiejszej kulturze i w dzisiejszym myśleniu.

źródło opisu: Stalky i Spółka 1999

źródło okładki: Stalky i Spółka 1999