Počátky Přemyslovců. Vstup Čechů do dějin (530 - 935)

Wydawnictwo: Nakladatelství Lidové noviny
Počátky Přemyslovců
80-7106-138-7
historia
czeski
welesxxi

Jeden z našich nejznámějších historiků a největší znalec problematiky počátků české kultury a státnosti se na základě celoživotního badatelského úsilí i znalosti všech dochovaných pramenů, ať se již jedná o církevní legendy, či nejstarší kroniky a anály, pokouší rekonstruovat počátky českého státu v 9.10. století. Zvláštní kapitoly jsou věnovány rozboru prvních václavských a ludmilských legend, životním datům nejstarších Přemyslovců, problematice Bořivojova křtu i vraždy svatého Václava.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Homo_Mediaevalis | 2015-04-29