Duch Apokalipsy

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-88330-62-9
popularnonaukowa
BrewofBeaver

Fascynująca książka Johna Higginsa Duch Apokalipsy opisuje losy świata od XVIII w. do czasów obecnych. We wnikliwej i pisanej z pasją analizie autor odsłania mechanizmy zbrodniczej działalności tajnych organizacji, które zza kulis niepodzielnie rządzą światem. Higgins udowadnia, że wszystkie większe konflikty ostatnich 240 lat, począwszy od rewolucji, a na wojnach światowych skończywszy,...

od rewolucji, a na wojnach światowych skończywszy, zostały metodycznie zaplanowane i
sprowokowane przez elity sprawujące władzę. Celem tych elit jest zniewolenie narodów pod dyktaturą jednego rządu i centralnego banku światowego. Przodkowie tych
bezwzględnych ludzi stali za grabieżą bogactw i ziem kontynentu amerykańskiego oraz
wyniszczeniem jego rdzennych narodów, a ich potomkowie, w imię fikcyjnej wojny z
terrorem, rabują podbijane dziś kraje.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2010.

źródło okładki: wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=16

darthbergi | 2017-10-24

Wiele tez może budzić zastrzeżenia, bo po prostu są trudne do zweryfikowania, zwłaszcza przez zwykłego czytelnika. Nie mniej, informacje tu zawarte, w większości układają się w spójną całość. Choć nie brakuje niedopowiedzeń i niekiedy na siłę wyciągniętych analogii, to kilka cennych perełek można wyłowić, jeśli się odpowiednio sieć zarzuci.

Nie mniej, po przeczytaniu lektury, konieczna jest dalsza, dogłębna weryfikacja tematu.

BrewofBeaver | 2012-10-12

Choć nie można być pewnym co do prawdziwości przedstawionych w "Duchu Apokalipsy" teorii to szczerze polecam lekturę. Pozwala spojrzeć na świat z innej, trochę przerażającej, perspektywy. Książka Johna Higginsa stanowi przy tym zbiór ciekawych faktów o czasach z podboju Ameryki, więc jest świetnym kąskiem nie tylko dla wielbicieli wszelkich teorii spiskowych.

Macy | 2017-09-27
thea.croissanter | 2016-05-13