Sztuka przekonywania. Jak mówić aby nas słuchano, jak skutecznie argumentować..

Tłumaczenie: Beata Moryl
Seria: Samokształcenie w Biznesie
Wydawnictwo: EDU
Rhetorik : die Kunst zu überzeugen und sich durchzusetzen
poradniki

Seria Samokształcenie w biznesie to seria małych poradników dla osób, które chcą szybko zdobyć niezbędne informacje z różnych dziedzin zawodowych, zaktualizować lub skonfrontować własne doświadczenia z opinią fachowców. Przekonywanie rozmówcy do własnych racji i oddziaływanie za pomocą przekazywanych treści jest sztuką. W tej książce autorzy wyjaśniają m.in., jak można skutecznie wzmacniać argumentację wykorzystując odpowiednie konstrukcje zdaniowe, siłę głosu czy mowę ciała. Analizując zjawiska składające się na proces komunikacji refleksję, koncentrowanie uwagi, przekazywanie informacji, przekonywanie, sterowanie i namawianie pokazują, jak można się porozumieć w najtrudniejszych sprawach w sposób elegancki i zgodny z kryteriami sztuki retorycznej.

magda_904 | 2016-09-01
Katarzyna | 2016-03-30