Verginità
83-7257-096-5
religia
religia
Czytam

Książka Czystego serca przybliża wartość czystości w jej nieprzemijającej aktualności. Skierowana jest nie tylko do zakonników czy tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa, ale do wszystkich ochrzczonych. Rozległa erudycja autora, połączona z praktycznym odniesieniem do życia, nadaje jego tekstom bezcenny walor. Warto sięgnąć po tę książkę, bo ukazuje czystość dla Królestwa niebieskiego jako skarb, którego ani moda, ani czas nie zdołają zniszczyć. Mogą złączyć się wszystkie potęgi i mądrość tego świata, by atakować i ośmieszać tę formę życia - lecz ona przetrwa, gdyż ustanowił ją Jezus. Nikt nie zdoła wykorzenić z ziemi tej rośliny, którą Syn Boży zasadzil własnymi rękami, przychodząc na świat.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: zdjęcie własne

Agnieszka | 2013-08-04
Na półkach: Przeczytane, Religia, Z 2013, :-) Mam
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

"Ludzie czystego serca, to sprawiedliwi,
to ci, którzy żyją w obecności Boga"

Autor w ciekawy i czytelny sposób opisuje stan czystości jako powołania. Przy tym prezentuje szacunek dla stanu małżeńskiego. Podoba mi się to, że nie wychwala jednego stanu, umniejszając drugi.

Dominik | 2013-05-28
Przeczytana: 29 maja 2015