Słowacja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodnik ilustrowany". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-683-8
Omnikoron

Niewielka Słowacja, zamieszkana przez ponad pięć milionów ludzi, potwierdza znane przysłowie, iż "małe jest piękne". Bez wielkiej przesady można powiedzieć, że nazwa parku narodowego "Słowacki Raj" mogłaby się odnosić do całego kraju. Zabytki Bratysławy, malownicze średniowieczne miasteczka Spiszu, najpiękniejsze w Europie Środkowej labiryntowe jaskinie Słowackiego Krasu, określana mianem "słowackiego Rzymu" Trnawa, unickie cerkwie i średniowieczne, mroczne zamczyska współtworzą niepowtarzalny krajobraz południowego sąsiada Polski.

Przewodnik ilustrowany Słowacja:
- dostosowane do wymagań współczesnych turystów,
- niezbędne w planowaniu podróży: dzięki wizualizacji atrakcji łatwiej ustalić listę miejsc do zwiedzenia,
- niezastąpione na wyprawie,
- cenne jako "album-pamiątka z podróży",
- łączą cechy praktyczne Przewodników Pascala z ekskluzywnym ilustrowanym wydaniem,
- praktyczne i estetyczne,
- funkcjonalność w zakresie formy (okładka zintegrowana, poręczny format, odpowiednia liczba stron, zakładki),
- funkcjonalność w zakresie układu informacji,
- każdy rozdział wyróżniony jest innym kolorem marginesu,
- każdy rozdział opatrzony jest dodatkowym spisem treści,
- każdy rozdział poprzedzony jest wskazówkami "Nie przegap!",
- informacje praktyczne, np. o hotelach czy restauracjach, umieszczone sa na odrębnych kolorowych stronach,
- informacje praktyczne dotyczące atrakcji turystycznych znajdują się na kolorowych marginesach tuż przy opisach obiektów,
- około 200 zdjęć,
- kolorowe, duże mapy,
- interesujące i proporcjonalne,
- historia i geografia, tradycja, język,
- informacje praktyczne,
- ciekawostki, osobiste wrażenia autorów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2010

źródło okładki: www.pascal.pl