tygodnik, czasopismo, wprost, polityka,
czasopisma
Donnie

Konserwatyści i oportuniści Odrzucając związki partnerskie, Platforma odżegnuje się od liberalnych rozwiązań, które w Europie dawno już zaakceptowała nawet prawica. Grill w czasach kryzysu Premier spacyfikował PSL, bo do walki z kryzysem nie potrzebuje hardych chłopów, tylko potulne baranki. Nie róbcie z nas aniołów Minister Jarosław Gowin zapowiada, że nie wystartuje przeciwko Donaldowi...

Konserwatyści i oportuniści

Grill w czasach kryzysu

Nie róbcie z nas aniołów
Minister Jarosław Gowin zapowiada, że nie wystartuje przeciwko Donaldowi Tuskowi na szefa PO. I odejdzie z partii, jeśli będzie zmuszany do poparcia liberalnego projektu in vitro.

Tragedia grecko-pyrzowicka
Rodzice zostawili córkę w lotniskowym punkcie informacji. Na 12 minut. Owsiak: „To kurewstwo”. Prokuratura: „Jest śledztwo”. Tabloidy płacą za zdjęcie małej. Przed domem kamery. Po co? Dla dobra dziecka.

Uwierzyć w Grażynkę
Pół roku temu polski internet ostro bronił swojej wolności. Grażyna Żarko pokazała, że wolność wcale nie musi mu wyjść na dobre.

Dziurawe koła ratunkowe
Stwardnienie rozsiane atakuje głównie ludzi młodych. Bez odpowiedniej terapii czeka ich wózek inwalidzki. Ale dostęp do leczenia jest ograniczony.

Igrzyska niespełnionych narzekań
Olimpiada dopiero co wystartowała, a Brytyjczycy marudzą, że to będzie klęska organizacyjna i sportowa. My już jednak wiemy, że ich reprezentacja zdobędzie aż 62 medale. Niech się cieszą, bo Polacy przywiozą ich tylko 9.

Saper Romney
Rewolucyjnych zmian w stosunkach Polska – USA nie będzie. Bo być nie może. Wizyta w Warszawie i Gdańsku jest bardziej potrzebna Mittowi Romneyowi niż nam.

To strzelał karabin
W USA broń można kupić niemal równie łatwo jak bilet do kina na film o Batmanie. Dlatego po masakrze w Aurorze na przedmieściach Denver następna tragedia jest tylko kwestią czasu.

Wojny napletkowe
Najpierw niemiecki sąd zakazał obrzezania chłopców. Potem żydzi i muzułmanie przypuścili kontratak. W efekcie prawo do usunięcia napletka może wkrótce zostać uznane w Europie za jedno z podstawowych praw człowieka.

Sekrety Victorii
Słynna bieliźniarska marka Victoria’s Secret weszła do Polski. Ale w najbardziej seksowną bieliznę na świecie ubierze Polki nie amerykańska korporacja, tylko Mohammed Alshaya, milioner z Kuwejtu.

Bomi zdyskontowane

Na dzieci przyjdzie jeszcze pora
Polacy dojrzeli do związków partnerskich, uznania prawa par gejowskich i lesbijskich do posiadania dzieci. Tylko politycy mają z tym problem – mówi Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota.

Niech nas zobaczą
Polska kultura powoli wyzbywa się strachu przed mniejszościami seksualnymi. Poważną zmianę w myśleniu o nich zaczął Michał Witkowski. Dowodem na to jest wydany właśnie „Wielki atlas ciot polskich” na podstawie jego „Lubiewa”.

Inaczej niż wszyscy
Oto festiwal, który promuje buntowników, artystów niezależnych, klasyków alternatywy. I z każdym rokiem jest coraz odważniejszy. W Katowicach za kilka dni rusza kolejny Off.

Cały smutek Gotham City
Batman chodzi o lasce, jest przegrany, wypalony, złamany. Nie potrafi żyć po stracie ukochanej. Po ośmiu latach spędzonych samotnie w swojej ogromnej rezydencji postanawia jednak znowu skonfrontować się z rzeczywistością. Zakłada strój nietoperza, aby ratować Gotham City przed zagładą.

Rycerz się nie boi

Będzie o nim głośno
Rzadko się zdarza, żeby artysta rozgrzewający publiczność przed występem wielkiej gwiazdy był od niej ważniejszy. tak właśnie będzie w warszawie, 19 września, na koncercie coldplay – przed nimi zagra niejaki frank ocean. właśnie ukazała się jego pierwsza płyta.

Niech żyje bohema!
Publiczność festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty wciąż ceni nieoczywiste kino i artystów tak oryginalnych jak leos carax.

Mistrz dialogu
Był jednym z gigantów polskiego aktorstwa. z dystansem traktował własny talent i popularność. „Nie chcę, by znoszono mnie ze sceny”, mawiał.

Misja marzeń
Już za tydzień na Marsie wyląduje Ciekawość – najbardziej zaawansowany mobilny robot badawczy w historii podboju kosmosu. Cel: odnaleźć ślady życia.

Wirtualne życie
Po raz pierwszy w historii naukowcy stworzyli komputerową symulację całego organizmu, z wszystkimi zachodzącymi w nim procesami. Czy możemy uznać, że skonstruowaliśmy sztuczne życie?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.wprost.pl/tygodnik/?I=1537

• Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
  • Córka
  • Świąteczne marzenie
  • W restauracji
  • Krew
  • Miłość
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

6,5 (14 ocen i opinii)