Kilka myśli o Różańcu

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7516-517-3
religia
Dariusz Okoń

Niektórzy nie rozumieją znaczenia Różańca. Razi ich jego monotonia. Inni szukają mądrych rozważań i robią z niego wykład dogmatyczny. Ale Różaniec to nie wypracowanie teologiczne. Odmawiany w chorobie, w trudnej podróży, w oczekiwaniu na wyniki badań, przed drzwiami egzaminatora, jest najmądrzejszą modlitwą, która pozwala z zaufaniem trzymać się Matki Bożej, Tej, która nas coraz bardziej prowadzi do Jezusa.

Czasem na drzwiach czytamy: „Nie wchodzić bez pukania”. Różaniec zaś jest stałą potrzebą pukania do drzwi Matki Bożej, aby się dostać pod Jej opiekę.
(ze wstępu)

Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska
Wydanie drugie zmienione

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/kilka_mysli_o_rozancu1.html

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/kilka_mysli_o_rozancu1.html

Dariusz Okoń | 2012-09-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 września 2012

Kilka myśli o Różańcu księdza Jana Twardowskiego.
Ksiądz Jan Twardowski, którego wypowiedzi zebrane w serii ,,Kilka myśli..." wydaje Wydawnictwo Święty Wojciech, poruszył takie tematy jak cierpienie i przemijanie, obecność aniołów, osiem błogosławieństw, czy też rozważania o Sercu Jezusa. Znalazło się też co nieco na temat modlitwy różańcowej

Różaniec jest pięknym wyrazem pobożności Maryjnej, a z nastaniem października ludzie gromadzą się w kościołach, czy też nieopodal wiejskich kapliczek, aby rozważać tajemnice związane ze Zwiastowaniem, działalnością Jezusa, czy też Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Wezwaniem Matki Boga gościło na ustach Polaków w trudnych chwilach, a corocznie na Jasną Górę pielgrzymuje miliony ludzi, aby tam prosić Matkę o wiele łask. Nic więc dziwnego, że nabożeństwo różańcowe jest tak popularne i zarazem głębokie. Ksiądz Jan w kolejnym tomiku swoich rozważań to piękno stara się przelać na papier, podzielić się z czytelnikiem swoimi rozważaniami...

karolciazosia | 2015-08-19
Ewelina | 2016-08-15