Ofka z Kamiennej Góry

Patrycja

Inna_odInnych | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 16 września 2014

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę będąc dzieckiem. Później zapomniałam o czym była ta książka, ale pamiętałam jedno: nie podobała mi się. Dziś zastanawiam się, dlaczego.

Rzadko czytam książki, w których akcja toczy się przed wiekami. Prawdopodobnie to jest jedyna książka, której akcja dzieje się w X wieku, już po tym jak Mieszko przyjął chrzest i chrześcijaństwo "spotykało się" z pogaństwem. Mimo że nie lubię historii, tło historyczne mi nie przeszkadzało, ba, podobało mi się bardziej niż jak czytam książki, których akcja dzieje się kilka wieków później.

Powieść opowiada losy tytułowej Ofki, dziewczyny, którą znalazł Domawuj, kiedy późną porą wracał do domu. Następnego dnia znaleziono jej martwą matką, dlatego on postanowił się nią zająć jak własną córką, chociaż nikt nie wie, skąd ona pochodzi. Pewnego dnia Ofka poznaje Ludosza, młodego człowieka pochodzącego z plemiona Polan, które już przyjęło wiarę chrześcijańską i zakochują się w sobie, jednak żeby być razem muszą...

mandżuria | 2017-05-25
Grzegorz | 2016-09-27