Scenariusze zajęć biblioterapetycznych nie tylko dla uczniów z dysleksją.

Wydawnictwo: Hartigrama
7 (1 ocen i 0 opinii)
978-837134-449-7
dysleksja, biblioterapia
Withblue

W książce znajduje się 25 scenariuszy sesji terapeutycznych. Scenariusze te zostały podzielone na następujące bloki tematyczne: rodzina – dom, szkoła, środowisko społeczne, w ramach których przewidziano zagadnienia szczegółowe: agresja, autorytet, kompleksy, miłość, przyjaźń, radość, samotność, szczęście itd. Zaproponowane w niniejszej publikacji działania biblioterapeutyczne skupiają się przede wszystkim na sferze emocjonalno-motywacyjnej, pośrednio na sferze orientacyjno-poznawczej uczniów uczestniczących w programie terapeutycznym. Odpowiednie formy stosowane w biblioterapii, takie jak zajęcia integrujące, relaksujące, aktywizujące, ukierunkowane czytanie wybranych tekstów terapeutycznych, słuchanie, elementy dramy, muzykoterapii, niwelują negatywne emocje (lęki, stres, apatię, agresję).

Publikacja adresowana jest do nauczycieli terapii pedagogicznej, wychowawców, psychologów, pedagogów, polonistów, nauczycieli innych przedmiotów, bibliotekarzy, do osób, które w pracy z dziećmi realizują zajęcia o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym, dydaktycznym, dydaktyczno-wyrównawczym i terapeutyczno-wychowawczym. Scenariusze zajęć są przeznaczone dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci o dysharmonijnym rozwoju psychoruchowym.

źródło opisu: Wydawnictwo Harmonia

źródło okładki: Wydawnictwo Harmonia

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Nie zmienił się tylko blond
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Widok z nieba
  • Wbrew sobie
  • Głuchy telefon
  • Chłopaki niech płaczą
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Podziemny labirynt
  • Zakręceni
  • Bieg po życie
  • Te chwile
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

6,79 (28 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

7,5 (6 ocen i opinii)
Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

6,76 (17 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Te chwile
Herbjørg Wassmo

7,87 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Withblue | 2012-09-06
Przeczytana: 06 września 2012