Wielki skok

Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Big Leap
biznes, finanse
Jacek

Większość z nas wierzy, że ostatecznie poczuje satysfakcję i zadowolenie z życia, gdy nadejdą od dawna oczekiwane dobre wieści, gdy stworzy udany związek czy zrealizuje jakiś osobisty cel. A jednak rzadko kiedy rzeczywiście tak się dzieje. Często wkrótce po tym, gdy los się do nas uśmiechnie, ulegamy negatywnym emocjom, które stają się źródłem destrukcyjnych zachowań. W naszej głowie pojawiają...

A jednak rzadko kiedy rzeczywiście tak się dzieje. Często wkrótce po tym, gdy los się do nas uśmiechnie, ulegamy negatywnym emocjom, które stają się źródłem destrukcyjnych zachowań. W naszej głowie pojawiają się takie oto myśli: „nie zasługuję na to”, „to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe”, a także inne szkodliwe schematy myślowe, które nie pozwalają nam doświadczać w pełni zasłużonej radości i satysfakcji. Brzmi znajomo? Zjawisko to autor określa mianem Problemu Górnej Granicy, który stanowi negatywną reakcję emocjonalną na pozytywne wydarzenia w ludzkim życiu. Problem Górnej Granicy nie tylko staje na drodze do szczęścia, lecz także uniemożliwia realizację celów, stanowiąc tym samym poważną życiową przeszkodę.
W książce Wielki skok w sposób, który angażuje zarówno umysł, jak i serce, Gay Hendricks prezentuje prosty, lecz kompletny program pokonywania tej przeszkody na drodze do szczęścia i spełnienia. Na podstawie wieloletniego doświadczenia Hendricks wyszczególnił i opisał cztery ukryte lęki, które stanowią źródło Problemu Górnej Granicy.
Książka Wielki skok przedstawia wypróbowaną metodę, pozwalającą ustalić, który z czterech lęków uniemożliwia nam osiągnięcie osobistej górnej granicy, a następnie ograniczenie to pokonać w celu wyniesienia naszego życia do poziomu określanego przez Hendricksa mianem Strefy Geniuszu. Hendricks wytycza prostą ścieżkę do realizacji prawdziwego potencjału oraz sukcesu zarówno w sferze finansowej, jak i osobistej.

źródło opisu: Wydawnictwo MT Biznes

źródło okładki: Wydawnictwo MT Biznes

Piotr | 2014-08-28

Sam koncept samoograniczania szczęścia świetny i realnie widoczny w środowisku rozwojowym - często wielkie słowa bez pokrycia. Dla wielu z nas sama wizja życia z poczuciem ciągłego szczęścia bez strachu, wstydu, złości wydaje się niemożliwa. Może nawet nie bez ale razem z, obok nich. Można przeżyć życie z mentalnością "polaka" pełnego szyderczej krytyki lub coś zmienić, budzić się i kłaść spać z radością, wdzięcznością, poza nałogami wysysającymi energię i esencję życia.

Daria | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017
Nevalir | 2016-07-01
Na półkach: Audiobook
Przeczytana: 05 lipca 2016
Agata | 2016-06-11
Na półkach: 2016
gamberetto | 2015-12-28
Na półkach: 52 książki (2016)
Przeczytana: 25 stycznia 2016
Jacek | 2012-09-01