Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Medium
The Greatest Success in the World
Zacheusz
biznes, finanse

To kolejna książka Oga Mandino,której akcja dzieje się w czasach Jezusa. Bohater opowieści ,Zacheusz, jest człowiekiem,którego los - od wczesnego dzieciństwa po lata dojrzałe-ciężko doświadcza.Mimo to stawia czoło kolenym wyzwaniom i przeciwnościom, zyskując przy tym głęboką mądrość i wiedzę o życiu. Ta duchowa dojrzalość i niezwykła przenikliwość umysłu pozwalają mu u schyłku kariery sformułować tak zwane PRZYKAZANIA SUKCESU-niewzruszone zasady postępowania,które pragnie przekazać wszystkim ludziom,aby -stosując je-mogli uczynić swe życie lepszym,pełniejszym i bogatszym.

charu | 2019-01-02

Wierzę, że pewne książki pojawiają się w jakimś celu i tylko od nas zależy co zrobimy z wiedzą w nich zawartą. Chociaż już tak jakoś jest, że najczęściej najwłaściwsze postępowanie jest najtrudniejsze do wykonania.

Umysł stanowi odrębny byt i sam może stworzyć niebo z piekła albo piekło z nieba.
Dlaczego stale wspominasz miłość, którą z powodu własnej głupoty i lekkomyślności utraciłeś dawno temu?
Dlaczego stale bolejesz nad swoimi porażkami?
Dlaczego stale masz przed oczami twarz tego, kto cię skrzywdził?

Nieżyjący przyjaciele, nieudane przedsięwzięcia, raniące słowa, urazy, stracone pieniądze, smutki i nieosiągnięte cele - dlaczego przechowujesz ten cały niepotrzebny kram, jak gdyby miał jakąkolwiek wartość?
Wymieć te tragiczne rekwizyty przeszłości, które nagromadziły się przez wiele lat.

Nigdy nie pozwól, aby dzień jutrzejszy rzucał cień na ten dzisiejszy. Szaleństwem jest spodziewać się czegoś złego, zanim to zło nadejdzie. Ten, kto zawczasu martwi się nieszczęściami,...

Arkadiusz Paterak | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2016