Duncan

Okładka książki Duncan D.B. Reynolds
Okładka książki Duncan
D.B. Reynolds Wydawnictwo: ImaJinn Books Cykl: Vampires in America (tom 5) fantasy, science fiction
Vampires in America (tom 5)
Duncan
ImaJinn Books
2011-11-10
2011-11-10

Okładka książki Hyperthief: A Tale of the Cytoverse Janci Patterson, Brandon Sanderson
Hyperthief: A ... Janci Patterson, Br...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 25 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 26 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 24 Shirotaka, Rifujin na Magonote

Och ten Dincan....polecam!

Och ten Dincan....polecam!

D.B.Reynoilds serwuje nam znów ten sam obiad. Jest znajomy, dobry ale bez fajerwerków.

Tym razem poznajemy nową parę. Początek jest ciekawy, Duncan wpada do DC aby przejąć teren. Potem wraz z pewną zadziorną kobietką, poznają co tak naprawdę działo się na tym terenie za poprzedniej władzy.
Nie podoba mi się wątek miłosny - jest kompletnie bez sensu. Ona bez mrugnięcia okiem wchodzi w spółkę z wampirami, reprezentującymi gatunek który pozbawił ja najukochańszej osoby na świecie. Od razu czuje pociąg do Duncana i zaczynają być ze sobą. Tak po prostu. Bez jakiś większych rozterek moralnych.
Pozycja do przeczytania w leniwy wieczór, przy okazji robienia innych rzeczy, bo nawet jak przekartkujesz kilak stron to nie wiele stracisz.

Najlepsza, jak dotąd, część <3

Najlepsza, jak dotąd, część <3

Przeczytała i tak jak się spodziewałam było świetnie. Akcja goniła akcję, było seksownie, Dunkan mnie nie zawiódł i trafiła mu się świetna babka, uwielbiam takie bohaterki. Książka do samego końca trzymała mnie w niepewności i mimo tego ze to już piata cześć, ani nie było przewidywalnie, ani schematycznie. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć , że jest to jedna z lepszych serii o wampirach, jaka zdarzyło mi się czytać. No to ja lecę czytać dalej, a wy się ciepło trzymajcie.

Piąta część serii jest o Duncanie, który z błogosławieństwem Raphaela wyjeżdża do Waszyngtonu by zawalczyć o własne szczęście, przy okazji rozwiązując bardzo poważny problem z Lordem rezydującym w stolicy kraju.
Emma wraz ze swoją przyjaciółką Lacey z którą wychowywała się, przeprowadza się kilka lat wcześniej do stolicy i pracuje w biurze senatora, po mimo jej prawniczego wykształcenia, nie jest to szczyt jej możliwości i ambicji, ale ciężko pracuje by zmienić swój los.
Pewnego dnia znika jej przyjaciółka i współlokatorka Lacey, nie wie gdzie jest i z kim, ale wie, że poszła na przyjęcie do Lorda Waszyngtonu Victora.
Emma jedzie do rezydencji, ale nie wie, że władzę przejął ktoś inny. Duncan oczarowany Emmą postanawia jej pomóc z poszukiwaniach, jednakże czym głębiej kopią tym bardziej Duncan uświadamia sobie jak głębokie były nadużycia Victora i jak wiele osób u szczytu władzy było w to wmieszanych.
Książka bardzo mi się podobała i ciesze się, że Duncan również znalazł w końcu szczęście. Polecam

Kolejna świetna część o przygodach wampirów w Ameryce. Tym razem skupiamy się na Duncanie i Emmie. Za zgodą Rafaela jego porucznik przenosi się do Waszyngtony przy przejąć terytorium Wampirzego Lorda Victora i samemu stać się Wampirzym Lordem. Okazuje się, że Victor był zamieszany w nielegalne sprawki i śmierć przyjaciółki Emmy. I tak Emma i Duncan wspólnie próbują dojść do prawdy i pomścić śmierć Lacey. Książka warta przeczytania choćby dlatego, że w tej części widzimy inną stronę byłego porucznika Wampirzego Lorda. Polecam !!!

Wampiry pośród nas. Mieszkają w ogromnych rezydencjach na obrzeżach miasta, o ich istnieniu wiedzą tylko nieliczni - z takim założeniem wychodzi D.B. Reynolds naprzeciw czytelnikom. Czy autorka poradziła sobie z tym zadaniem?

Głównym bohaterem piątej części "Wampirów w Ameryce" jest Duncan, który jak do tej pory, był porucznikiem Raphaela. Duncan wyjeżdża do Waszyngtonu, by przejąć terytorium Victora. Na miejscu zastaje niespotykany chaos, a to dopiero początek kłopotów nowego Lorda. Jak Duncan poradzi sobie z nowymi obowiązkami?

Autorka całkowicie zmieniła moje wyobrażenie o Duncanie. Dotychczas wyobrażałam go sobie jako spokojnego, wiernego i lojalnego porucznika, a tu proszę... Można by powiedzieć, że grzeczny, poukładany Duncan pokazuje swoją mroczną stronę natury. Poruszyła mnie jego tragiczna historia.

Książka jest skonstruowana identycznie, jak w poprzednich częściach : samotny wampir spotyka śmiertelniczkę (jedynie w "Sophii" było na odwrót) i zakochuje się w niej z wzajemnością.
Sceny łóżkowe były mniej wulgarne, przekleństwa, jak zawsze, były obecne. Pomimo tego, mam pozytywne skojarzenia, jeżeli chodzi o tę książkę.

Przyjemne i szybkie czytadełko o prawdziwych bestiach. Polecam.

"Są rzeczy, których nie można wybaczyć, jeżeli człowiek chce żyć ze sobą w zgodzie.".

Nie ma tu przerostu seksu nad treścią. Objęcie władzy nad terytorium przez Duncana i wprowadzenie porządku jest bardzo ciekawe. Między bohaterami idzie wszystko gładko i bez problemów.

Cudowna... Nic dodać, nic ująć:)

Cudowna... Nic dodać, nic ująć:)

Moja ulubiona część serii, z powodu dużego sentymentu do głównego bohatera.

Moja ulubiona część serii, z powodu dużego sentymentu do głównego bohatera.

• Wampiry

Dodaj cytat z książki Duncan