Ogień zie­lo­nych księ­ży­ców

Wydawnictwo: Kurtiak i Ley
9,33 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
10
2
9
0
8
1
7
0
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788385422204
liczba stron
115
słowa kluczowe
Poświatowska, Halina, poezja, wiersze
kategoria
poezja
język
polski
dodała
Moni

Zbiór został wydany na papie­rze ręcz­nie czer­pa­nym w kolo­rze cha­mois, ilu­stra­cje umiesz­czono na zie­lo­nym papie­rze arty­stycz­nym. Druk typo­gra­ficzny wyko­nano w kolo­rze czar­nym i zie­lo­nym. Pierwsze 59 egzem­pla­rzy opra­wio­nych jest uni­ka­towo w skóry, zaś pozo­stałe w natu­ralny biały jedwab chiń­ski. Ulubiony przez poetkę zapach kon­wa­lii dodaje powabu tomi­kowi. Do...

Zbiór został wydany na papie­rze ręcz­nie czer­pa­nym w kolo­rze cha­mois, ilu­stra­cje umiesz­czono na zie­lo­nym papie­rze arty­stycz­nym. Druk typo­gra­ficzny wyko­nano w kolo­rze czar­nym i zie­lo­nym. Pierwsze 59 egzem­pla­rzy opra­wio­nych jest uni­ka­towo w skóry, zaś pozo­stałe w natu­ralny biały jedwab chiń­ski. Ulubiony przez poetkę zapach kon­wa­lii dodaje powabu tomi­kowi.
Do wyda­nia tego tytułu przy­czy­nił się zna­cząco wiel­bi­ciel poetki, Piotr Dybowski. Już sam pomysł książki jest uni­kalny. Tomik skła­da­jący się z naj­pięk­niej­szych wier­szy Haliny Poświatowskiej, pomy­ślany jest jako rodzaj albumu pamią­tek. Zaskakują w nim pełne żywych kolo­rów foto­gra­fie poetki wyko­nane w latach sześć­dzie­sią­tych w Ameryce.
W roman­tycz­nych małych kopert­kach czy­tel­nik znaj­dzie fak­sy­mi­lia nie­któ­rych jej ręko­pi­sów. Książka powstała z uwiel­bie­nia poetki, która za życia była owiana legendą, trwa­jącą do dziś. Fascynuje nas w Haśce jej nie­wia­ry­godna wital­ność, pogarda dla tra­wią­cej ją przez całe życie cho­roby, a także trudna do odtwo­rze­nia magiczna oso­bo­wość, urok, któ­rym znie­wa­lała wszyst­kich wokół.
Poszukując arty­stycz­nego spo­sobu na tę edy­cję pyta­li­śmy gra­fi­ków, filo­lo­gów z jakim kolo­rem koja­rzy im się poetka. Pomysły krą­żyły zazwy­czaj wokół sepii i czerni. Nam koja­rzyła się z pul­su­ją­cym życiem kolo­rem czer­wo­nym. Zapytaliśmy o to samo naj­bliż­szych poetki — rodzinę. Mama i sio­stra odpo­wie­działy rów­no­cze­śnie: oczy­wi­ście z zie­lo­nym! Dlatego wła­śnie powstał ten tomik Ogień zie­lo­nych księżyców.

 

źródło opisu: http://www.kurtiak-ley.pl/poswiatowska-halina-ogie...(?)

źródło okładki: http://www.kurtiak-ley.pl/poswiatowska-halina-ogie...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (2)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 265

Nie wierzyłam, że to marzenie się spełni. Chciałam tylko jeszcze kiedyś ją dotknąć. Poczuć pod opuszkami fakturę czerpanego papieru, jedwabną oprawę. Zatopić się w zieleni koloru, zapachu konwalii i kolorowych fotografiach, jakby specjalnie dla mnie. Patrzeć na faksymilia, jak na osobiste zaproszenie do twojego świata.

Czuć. Być z tobą. Śnić.

Mam. Po prostu mam. Najcenniejszy skarb. Patrzę na nią ze wzruszeniem, jakbym odnalazła zaginioną Arkadię. Opowiadam i nikt nie rozumie, jak cenna jest ta książka. Ale ty rozumiesz i Haśka, która spogląda na mnie z ukosa.

Mam. Po prostu mam. Egzemplarz nr 214

książek: 1893
Moni | 2012-08-24
Na półkach: Chcę przeczytać

Niedościgłe marzenie- mieć tę książkę na półce! Raz miałam w ręku (dzięki uprzejmości mojej promotorki), widziałam ją też przez szybę w muzeum Poświatowskiej. Cudo, arcydzieło, chapeau bas!

Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd