Cukrzyca typu 2

Seria: Lekarz Rodzinny
Wydawnictwo: Septem
832460734X
zdrowie, medycyna

zdrowie w pigułce Cukrzyca typu 2 to choroba cywilizacyjna, której zjawisko zaczyna już zakrawać na epidemię -cierpi na nią ponad 170 milionów ludzi na całym świecie. Najczęściej atakuje osoby po 55. roku życia, ale powszechne są również zachorowania wśród dzieci i nastolatków. Schorzeniem tym zagrożone są przede wszystkim osoby otyłe, cierpiące na nadciśnienie i prowadzące siedzący tryb życia oraz takie, które są blisko spokrewnione z cukrzykami. Jeśli obserwujesz u siebie takie objawy, ja