Inne
sfizo

Książka tropi powojenne przemiany wybranych polskich norm, gustów i wyobrażeń, utrwalanych przez popularny tygodnik "Przekrój". Pismo Mariana Eilego z jednej strony dokumentowało obyczaje, z drugiej zaś proponowało własny ich model: styl życia i myślenia, mody i snobizmy. Autorka zastanawia się, czym była taka propozycja w socjalistycznej Polsce i jak należałoby ją odczytywać wobec liberalizmu, formacji mieszczańskiej, obowiązującej doktryny, wreszcie wobec umasowienia kultury, a szczególnie homogenizacji awangardy.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4170

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4170

kairos | 2013-02-05

Do książki podchodziłem sceptycznie, a okazała się super. Bardzo obrazowo ukazuje rzeczywistość

Dudu | 2015-09-13
Przeczytana: 2009 rok