Media masowe w demokratyzujących się systemach politycznych. W drodze do wolności słowa i mediów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komunikowanie i media". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
83-229-2697-9
media, komunikowanie masowe
Joanna

Problem mediów w procesie demokratyzacji podejmowany jest w niniejszej publikacji przez autorów pochodzących z różnych kręgów kulturowych. Wśród nich są: amerykańska profesor nauk politycznych, doskonała znawczyni problematyki Europy postkomunistycznej; marokański prawnik i medioznawca, którego artykuł ze względu na cenzurę nie mógł się nigdy ukazać drukiem w jego własnym kraju; badacze komunikowania pochodzący z Czech, Polski, Ukrainy oraz Białorusi. Każdy z nich ma własne doświadczenie i patrzy na dokonujące się procesy od wewnątrz i z odmiennej perspektywy.
Książka ta jest niezwykle ciekawą i wartościową lekturą, adresowaną zarówno do studentów, jak i pracowników akademickich, przedstawicieli nauk społecznych, a także do dziennikarzy oraz wszystkich osób zainteresowanych udziałem mediów w obalaniu niedemokratycznych rządów i w przejściu do demokracji.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.wuwr.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!