Teoria komunikowania publicznego i politycznego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polityka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
biznes, finanse

W polskiej literaturze naukowej zarówno tematyka komunikowania politycznego, jak i komunikowania publicznego jest bardzo rzadko podejmowana. Teoria komunikowania publicznego i politycznego. Wprowadzenie jest pierwszą, a zarazem pionierską na polskim rynku publikacją dotyczącą tej dziedziny. W części pierwszej, poświęconej komunikowaniu publicznemu, zawarta jest definicja pojęcia, analiza podstawowych elementów tego procesu, jego organizacja i formy oraz społeczne kampanie komunikacyjne. Część druga natomiast dotyczy komunikowania politycznego. Autorzy omawiają m.in. istotę komunikowania politycznego, rolę komunikowania masowego i mediów masowych w polityce, zjawisko widoczności medialnej i mediatyzacji życia politycznego, organizację kampanii politycznych i wyborczych. Wiadomości zawarte w niniejszym podręczniku przydadzą się przede wszystkim studentom nauk społecznych, praktykom życia publicznego i politycznego, dziennikarzom oraz każdemu, kto interesuje sie zagadnieniami komunikologii.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2007

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=978837249926&kat=k@

Mateusz | 2015-12-31
Przeczytana: 07 stycznia 2016