Medycyna i psychologia kosmiczna

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
popularnonaukowa
Mateusz Stec

W pierwszej części książki opisywane są głównie biologiczne i fizjologiczne skutki przebywania kosmonautów w nieważkości czy też w trakcie przeciążeń związanych z wychodzeniem i wchodzeniem w atmosferę. W drugiej części autorzy zajmują się głównie psychologią kosmonautów, a więc jak się domyślam tutaj pióro wysilił głównie psycholog Jan Terelak. Choć i w tej drugiej części nie brakuje...

W drugiej części autorzy zajmują się głównie psychologią kosmonautów, a więc jak się domyślam tutaj pióro wysilił głównie psycholog Jan Terelak. Choć i w tej drugiej części nie brakuje aspektów związanych z fizjologią, chorobami itp.

Książkę na dwie części dzielę umownie, a granicę stanowi rozdział 6 zatytułowany "Psychologia kosmiczna".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie