Ciekawe, co też robią zabawki, gdy nikt nie patrzy? My, przedszkolaki, bardzo chcemy to wiedzieć. I sprawdzamy, sprawdzamy, sprawdzamy! Co to będzie, gdy odwrócimy dla niepoznaki głowę, a potem, nagle – bęc! – znów spojrzymy na półkę z zabawkami? Patrzcie, czy ten pluszowy miś podniósł rękę, czy też zmylił nas podmuch wiatru z otwartego okna? A ta śliczna lala w błękitnej sukience – czy trzyma za rękę różową świnkę, swą przyjaciółkę, czy też tylko firanka rzuca taki cień? Czy ten króliczek wygląda na zakochanego? No i dlaczego miły Pan Laptop jakby posmutniał?

Jeśli i Wy jesteście ciekawi, posłuchajcie, co wydarzyło się w Przedszkolu pod Topolą. O przygodach swoich i swych przyjaciół opowie nam lalka Ala, która z najwyższej półki bacznie obserwuje świat i pisze dla nas pamiętnik! Dowiemy się, o czym rozmawiają i co lubią nasze zabawki. Czy łatwo jest przegrywać? Dlaczego czasami konieczne jest przeprowadzenie wyborów? Czy zawsze warto uczyć się nowych rzeczy? I co czują zabawki, które mają być wymienione na nowe? Dzieci poznają odpowiedzi na nurtujące je pytania, a rodzice… być może ze zdumieniem odkryją, że świat zabawek wydaje im się skądś dobrze znany.

Na półkach: Przeczytane, WFW

Jeśli czytałyście książkę "Przygody zabawek", które polecałam już dawno temu i ta książka zachwyciła Was tak bardzo jak nas to musicie koniecznie przeczytać również i tą. Choć "Z pamiętnika lalki Ali" z wyglądu niczym nie przypomina tamtej publikacji to tematyka opowiadań jest naprawdę bardzo podobna.

Tutaj jednak książka napisana jest w formie pamiętnika, a wszystkie przygody opowiada nam laleczka, która wraz z innymi zabawkami od wielu lat mieszka w pewnym przedszkolu. Historie więc opisane w tek lekturze napisane są z punktu widzenia zabawki, a wszystkie sytuacje dotyczą codziennego życia przedszkolaków i ich opiekunów oraz oczywiście wszystkich znajdujących się tam zabawek.

Opowiadań, a raczej wpisów w tym niewielkim pamiętniku jest aż 17! Nie są one długie, ale na pewno bardzo ciekawe. Ala opowiada o tym co się dzieje w przedszkolu,opisuje dzieci i panie w nim pracujące, a także swoich licznych przyjaciół, którzy wraz z nią mieszkają w tym sympatycznym miejscu. Podobnie jak...

vobi | 2012-10-02
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki