Historia współczesnej psychologii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
A Brief History of Modern Psychology
Psychologia
emilienne

Znakomite wprowadzenie w najważniejsze zagadnienia historii myśli psychologicznej! Autor w niezwykle przystępny sposób: - omawia rozwój teorii i praktyki psychologicznej od czasów założenia pierwszej eksperymentalnej pracowni psychologicznej; - przybliża czasy psychologii przednaukowej; - syntetycznie prezentuje główne nurty kształtujące się na świecie w dziejach psychologii; - przedstawia...

- przybliża czasy psychologii przednaukowej;

- przedstawia sylwetki znaczących osób w rozwoju psychologii oraz ich osiągnięcia naukowe.

Podręcznik zawiera wiedzę zgodną ze standardami nauczania przedmiotu historia myśli psychologicznej, tym samym pomaga zrozumieć czytelnikowi bogactwo i złożoność współczesnej psychologii.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Alumfelga | 2013-01-18

Autorem książki jest Amerykanin i niestety podczas czytania ani przez chwilę nie da się o tym zapomnieć. Dobór informacji i sposób ich przekazywania również nie zachwyca. Mimo wszystko użyteczne źródło.

książek: 1991
shrimp | 2017-02-24