Historia współczesnej psychologii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
A Brief History of Modern Psychology
Psychologia
emilienne

Znakomite wprowadzenie w najważniejsze zagadnienia historii myśli psychologicznej! Autor w niezwykle przystępny sposób: - omawia rozwój teorii i praktyki psychologicznej od czasów założenia pierwszej eksperymentalnej pracowni psychologicznej; - przybliża czasy psychologii przednaukowej; - syntetycznie prezentuje główne nurty kształtujące się na świecie w dziejach psychologii; - przedstawia...

- przybliża czasy psychologii przednaukowej;

- przedstawia sylwetki znaczących osób w rozwoju psychologii oraz ich osiągnięcia naukowe.

Podręcznik zawiera wiedzę zgodną ze standardami nauczania przedmiotu historia myśli psychologicznej, tym samym pomaga zrozumieć czytelnikowi bogactwo i złożoność współczesnej psychologii.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Ina | 2019-07-24

Bardzo pomocna w przygotowaniu do egzaminu z Historii współczesnej psychologii. Dużo ciekawostek oraz przykładów interesujących badań - punktu widzenia dzisiejszego odbiorcy nieco kontrowersyjnych. Napisana prostym i przystępnym językiem.

Hervira | 2018-08-23

Nie jest beletrystyka lecz książka dla studentów psychologii. Przeczytałam i polecam nie tylko studentom ale też osobom interesującym się psychologią.

Estera | 2018-02-15

Dobra pozycja dla wszystkich którzy chcą rozpocząć przygodę z psychologią.

Alumfelga | 2013-01-18

Autorem książki jest Amerykanin i niestety podczas czytania ani przez chwilę nie da się o tym zapomnieć. Dobór informacji i sposób ich przekazywania również nie zachwyca. Mimo wszystko użyteczne źródło.