Krajobrazy nieistniejących wsi

Wydawnictwo: Libra
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
zemynele

"Krajobrazy nieistniejących wsi" autorstwa Stanisława Kłosa to pasjonująca opowieść o ludnych niegdyś siołach, unicestwionych wskutek tragicznych powojennych wydarzeń na południowo-wschodnich rubieżach Polski. Po wielu z nich pozostały tylko nazwy na mapach, inne przetrwały zaledwie jako reliktowe osady. Zapomniane przez Boga i ludzi siedliska przodków, już od dziesiątek lat odzyskiwane przez...

Zapomniane przez Boga i ludzi siedliska przodków, już od dziesiątek lat odzyskiwane przez bujną przyrodę - niespotykane nigdzie indziej w takiej ilości poza Podkarpaciem - warte są przypomnienia i poznania jako fenomen historii i osobliwość natury, zanim czas nieuchronnie zatrze ostatnie ślady ich dramatycznej przeszłości.

źródło opisu: http://libra.pl/

źródło okładki: http://libra.pl/

krochet | 2015-05-05

książka warta uwagi. Aczkolwiek jak jeden z opiniotwórców napisał brak map, opisy za krótkie,a szkoda bo mało jest pozycji na ten temat dostępnych na rynku. niemniej jednak warto po nią sięgnąć.

gucio292 | 2013-01-24

Ciekawa propozycja, chyba jedyna w tej tematyce.
Zdarzają się powtórzenia, opisy często zajmują jedną stronę. W dodatku brak map.
Tym nie mniej, warto przeczytać

jnk44 | 2017-12-02
Na półkach: Wieś, Chcę przeczytać