zABAWY z DzIECKIEM

Wydawnictwo: WAM
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

zabawy z dzieckiem to poradnik dla rodziców, w którym zaprezentowano szereg różnorodnych zabaw dziecięcych. Są wśród nich zarówno zabawy zręcznościowe, jak i gry językowe rozwijające pamięć oraz zdolność koncentracji i kojarzenia odległych pojęć. Nie zabrakło propozycji zabaw na wolnym powietrzu czy zabaw w grupach urozmaicających przyjęcia dla dzieci. To książka, w której rodzice bez problemu zn

Dłuższy czas szukałam książki, która właśnie będzie dotyczyła różnych pomysłów zabaw, w jakie można zagrać z dzieckiem-np. gdy przychodził czas na opiekę nad milusińskimi jako wolontariuszka. Czekałam, czekałam i było warto wykazać się cierpliwością, aby trafić na taką książkę jak ta. Autorka zebrała wiele zabaw bardzo różnorodnych (jest więc w czym wybierać). Każda gra jest opisana bardzo dokładnie, określono liczbę uczestników do danej zabawy, to czy konieczne są w niej dodatkowe rekwizyty. Czytając opisy niektórych gier można sobie powspominać czasy własnego dzieciństwa, te całe dni spędzane beztrosko na dworze w towarzystwie kolegów i koleżanek, po to, aby wspólnie się bawić. Duża ilość spośród proponowanych gier zawiera dodatkowo różne warianty-modyfikacje-zasad; co niewątpliwie potrafi być urozmaiceniem godnym uwagi.

Podsumowując: - ponad 100 stron wartościowych zabaw, dokładny opis propozycji każdej gry wraz z różnymi jej wariantami (w wielu przypadkach wybranych do tej...

Na półkach: Przeczytane, WAM

Moje dziecko odkryło niedawno komputer... Jak łatwo można się domyśleć, ogromnie mu się to spodobało. Teledyski, bajki, gry, tyle rożnych możliwości. Na jego nieszczęście daje mu posiedzieć przy komputerze raz na jakiś czas i to nie za długo. Nikodem nie jest tym zachwycony, ale ja jednak wolę, aby bawił się w inny sposób, na komputer będzie miał jeszcze czas :)

Zapewne wiele mam ma podobne do mnie podejście do tych spraw... Dzisiejszą pozycję polecam właśnie takim mamą, które wolą standardowe zabawy :)

Jest to mała, nie za gruba książeczka, ale za to mnóstwo w niej pomysłów i przykładów zabaw, które na pewno spodobają się dzieciakom.

Książeczka mimo, że niepozorna jest naprawdę bardzo fajna. Zawiera kilkadziesiąt propozycji zabaw, wszystko przedstawione w bardzo przejrzysty sposób.

Podzielona jest ona na 8 rozdziałów:
- CIEKAWE ZABAWY W DOMU - propozycje gier