Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie

Okładka książki Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie Patrice Milleron
Okładka książki Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie
Patrice Milleron Wydawnictwo: Reader's Digest literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Tresos de la Terre, joyaux de l'huminate
Reader's Digest
2007-01-01
2007-01-01
Elżbieta Turlejska, Maciej Wojciech Weryński
sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie

Bardzo ciekawy i piękny album zawierający zdjęcia i opisy ponad pięćdziesięciu najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na wszystkich kontynentach. Są tu i cuda natury (np. Wodospad Wiktorii) i wytwory ludzkiej pracy (np. Chiński Mur).
Książka jest pięknie wydana, w dużym formacie, zawiera mnóstwo zdjęć i ciekawostek. Znalazłam tu miejsca dla mnie nieznane jak np. Nemut Dagi, Shibam, meczet w Dżennie.
Jedynym minusem jest chyba przewaga zdjęć nad tekstem. Wolałabym, żeby było więcej informacji historycznych. No ale to przecież album, więc raczej do oglądania.
Patrząc na zdjęcia można pomarzyć o podróży do Machu Picchu, Petry czy Angkoru.

Bardzo ciekawie opisane sekrety przepięknych miejsc na świecie. Te miejsca są nam wszystkim znane, przynajmniej niektóre z nazwy, ale mało kto orientuje się jakie tajemnice skrywają. Świat jest cudowny i ta tajemniczość sprawia, że chce go się coraz lepiej poznać ! Książka ta cudownie w tym pomaga. Przepiękne ilustracje sprawiają, że w głowie kłębią się myśli: "Muszę to zobaczyć na własne oczy". Warto przeczytać, warto się dowiedzieć czegoś więcej o Ziemi, naszej planecie pełnej sekretów.

Fajna ciekawa i pięknie zobrazowana. Śliczne miejsca do których warto pojechać, budynki, które warto zwiedzić i drogi które warto przebyć.

Ciekawa książka, opisanych dużo interesujących, często mniej znanych miejsc na świecie. Piękne zdjęcia. Trochę zbyt ogólne opisy i mało rysów historycznych danych miejsc.

• Posiadam - Podróże/ świat
  • ♫ Ten za łukiem rzeki świat ♫
  • Przeczytane w 2017
  • Moce nadnaturalne
  • Moje - posiadam
  • Literatura "dorosła"

Dodaj cytat z książki Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie