Źródło życia

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Lebensborn
romans, saga norweska
Amanda

Po długim czasie spędzonym na obczyźnie, Trond w końcu wraca do kraju. Dręczą go wyrzuty sumienia za wszelką cenę chce odnaleźć Grete. Mimo iż koniec wojny jest już coraz bliżej, w Norwegii wciąż stacjonują Niemcy. Przebywająca w ośrodku „źródło życia" Astri, dowiaduje się, że Hitler nie żyje. Nie czeka jednak ją nic dobrego, ponieważ uważana jest za zdrajczynię. Nie może też uciec, jest bowiem odpowiedzialna za głodne i chore dzieci, które Niemcy zostawili tu na pastwę losu.

Kalbe najpierw się roześmiał, po chwili jednak spoważniał.

- Czy ty mnie nienawidzisz, Astri?

Spojrzała na niego.
- Nie umiem nienawidzić, lecz moim zdaniem, zasługuje Pan na karę.

- Na powieszenie albo rozstrzelanie?
- Niech Pan pamięta, jakich czynów się Pan dopuścił. Ile istnień ludzkich ma Pan na sumieniu?

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2011

dnyms | 2015-11-12