9788320040098
astma
zdrowie, medycyna
Różyczka

W książce omówiono historię badań nad astmą, różne teorie powstawania tej choroby, czynniki przyczynowe, obraz kliniczny, różnicowanie i badania dodatkowe. Szczegółowo omówiono najnowsze osiągnięcia w leczeniu astmy, najbardziej aktualne krajowe i międzynarodowe wytyczne postępowania w różnych postaciach astmy, najskuteczniejsze metody leczenia i najczęściej stosowane grupy leków, a także typowe błędy w leczeniu astmy. Duży rozdział poświęcono genetycznym uwarunkowaniom tej choroby. Autor przedstawił też zagadnienia związane z występowaniem astmy u sportowców oraz działania podejmowane w celu szkolenia chorych na astmę.

Spis treści :
Słowo wstępne
Rola edukacji pacjenta i jego rodziny we współczesnej medycynie
Cele edukacji
Historia edukacji chorych na astmę
Charakterystyka astmy jako choroby
Strategia leczenia astmy
Astma, ciąża, karmienie piersi
Astma u małych dzieci
Wyposażenie chorego na astmę
Różne postacie astmy ? różne wskazówki
Astma, wysiłek fizyczny, sport wyczynowy
Słownik terminów

źródło opisu: PZWL