wilkołaki, wampiry, trolle, ciemne moce
tombraiderka009

"Turniej" to książkowy debiut Pawła Patuchy. Postaci, mające swoje realno-wirtualne prototypy, wyruszają w magiczną i niebezpieczną podróż, której celem jest zwycięstwo pięknej i odważnej Asimo w pełnym okrucieństwa turnieju. Porażka uczestniczki "gry o wszystko" to wyrok śmierci dla niej i bliskich jej ukochanego, Viridorixa. To opowieść o przyjaźni, miłości, o mocy dobra, które nie zawsze ma anielskie oblicze, ale i o potędze zła oraz podróży w głąb siebie. Co odkryją bohaterowie powieści? Czy uda im się wyjść zwycięsko z opresji i pułapek, zastawianych na nich na każdym kroku? Człowiek kontra wilkołaki, wampiry, trolle, ciemne moce Czy masz odwagę wejść do świata, z którego można już nie powrócić?

źródło opisu: http://wfw.com.pl

źródło okładki: http://wfw.com.pl

Nanoouk | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Ksiazka szczegolnie mi bliska bo napisana przez mojego przyjaciela ..

Portafortunas | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Shenitah | 2013-10-09
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: październik 2012

Paweł Dariusz Patucha z wykształcenia jest informatykiem. Nałogowe czytanie książek fantasy skłoniło go do napisania własnej powieści tego gatunku. „Turniej” jest jego debiutem, ale autor już ma w planach odniesienie wielkiego sukcesu w dziedzinie literatury :)

Co byś zrobił, gdyby życie całej Twojej rodziny i najbliższych zależało od Ciebie? Zapewne starał się ich chronić. Taką właśnie decyzję podjęła Asimo. Aby rodzina jej ukochanego Viridorixa przeżyła, dziewczyna musi wygrać turniej organizowany przez czarownicę Lady Foxiack. Będzie musiała się zmierzyć z silniejszymi od niej przeciwnikami. Razem z przyjaciółmi wyruszy w podróż o śmierć i życie. Wilkołaki, czarownice, wampiry, elfy, trolle – to tylko niektórzy jej wrogowie.

Czy uda jej się ich pokonać?
Czy ocali rodzinę i przyjaciół?

„Turniej” to przepełniona magią opowieść o sile miłości, walce dobra ze złem. Szablonowa fabuła. Istnieje już wiele podobnych książek, ale ta ma w sobie to „coś”.

Do wyboru książki...

Tristezza | 2012-09-28
Przeczytana: 12 września 2012

Początkowo nie potrafiłam wczuć się w sytuację panującą w książce, aczkolwiek po jakimś czasie, zaczęłam z większym zainteresowaniem czytać o losach bohaterów. Mimo wszystko historia wydała mi się dość nieprzystępna i nie potrafiłam się na niej do końca skupić, przez co pierwsza jej połowa trochę mnie nudziła. Potem miło się czytało, niemniej nadal czegoś mi brakowało. „Turniej” okazał się miłą lekturą, niestety słaby początek zapewnia mnie, że do tej powieści nie wrócę i będzie ona przeczytana jedynie ten jeden raz. Mam po niej dość pozytywne odczucia, lecz czy o niej nie zapomnę, nie wiem. Dlatego też polecam tę pozycję osobom, które szukają ciekawej opowieści o sile przyjaźni, walkach i przygodach, jednak takiej tylko na jeden raz, do której nie wraca się myślami, a która jedynie umila czas i odrywa nas od trosk życia codziennego.