Jak rozbudzić swoją duszę?

Okładka książki Jak rozbudzić swoją duszę? Sonia Choquette
Okładka książki Jak rozbudzić swoją duszę?
Sonia Choquette Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
The Psychic Pathway: A Workbook for Reawakening the Voice of Your Soul
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7377-450-6
Łukasz Głowacki

Znajomość Sonii Choqette z Julią Cameron (ta od Droga artysty, którą bardzo polecam) jest dla mnie wystarczającą rekomendacją do zapoznania się tą cudaczną książką.

Dlaczego po nią sięgam? Dlatego, że coś mnie do niej ciągnie i szalenie podoba mi się słowo "parapsychologiczny". Nikt dokładnie nie wie, co ono oznacza, dla każdego zapewne znaczenie tego słowa jest nieco inne. Ja je umieszczam w szeroko pojętej "intuicji".

Czy znajdziemy tu rozmowy o wędrówkach dusz, czytaniu z fusów? Nic z tych rzeczy (przynajmniej na razie). Chciałam tylko zajrzeć a już za mną jest 1/3 książki. Tytuł "podręcznik treningu parapsychologicznego" jest nieco mylący. Chyba że (na co liczę) zmieni się to w dalszej części. Chwilowo treningu brak, jak również dywagacji o życiu po życiu...

Autorka pisze, że ścieżka parapsychologii to ścieżka, na której uczymy się, w jaki sposób wyrazić nasz największy potencjał kreatywności i miłości w życiu. To ścieżka przeżywania życia w otwarciu na duchową pomoc i w świadomości wszystkich poziomów energii. Jest to uczenie się, jak poszerzać świadomość, aby lepiej zrozumieć, jak nasz instrument ekspresji - czyli ciało przyjmuje energię. Inaczej - to przeżywanie życia we wspólnocie z duchem, wglądając w rzeczy, a nie tylko patrząc na nie. Czyli coś co może być porównane do uważności.

Wiele rzeczy (przynajmniej na początku) skupia się na intuicji i jak nazwała autorka - świadomości parapsychologicznej, co dla mnie jest niczym innym jak zdarzeniami synchronicznymi, które opisywał już sam Carl Jung. Niektórzy nazywają to "zbiegami okoliczności", które w rzeczywistości niby wcale zbiegami okoliczności nie są. I to co mi się spodobało, to zwrócenie uwagi, że jednym z najważniejszych narzędzi w pracy z tym podręcznikiem jest medytacja. A jak medytacja i intuicja gra tu główne skrzypce to ja na taki trening z przyjemnością się piszę!

_Prawdziwa intuicja jest subtelna i pełna wdzięku i - jeżeli jej słuchasz - sprawi, że będziesz czuł się bezpiecznie_

Podręcznik można czytać w formie treningu, wówczas lektura wraz z pracą nad sobą zajmuje 12 tygodni (sama lektura),praca nad sobą natomiast nigdy nie ma końca, rozwój duchowy to proces ciągły. Ale można też czytać jako zwykłą książkę. Ja potraktowałem to jako książkę, bez treningu.
Sonia to konkretna postać, bardzo znana w środowisku, odnosi sukcesy w pracy ze swoimi klientami, pomogła stanąć na nogi bardzo wielu osobom.
W książce znajdziemy wiele ciekawych technik, ćwiczeń, przykładów z życia wziętych. Również z życia autorki, która dzieli się z adeptem swoją historią, jak wyglądała jej podróż, jakie były początki. Dzieli się również przykładami swoich klientów, owe przykłady pomagają zrozumieć dane zagadnienie, o którym jest mowa. Do książki kiedyś wrócę, ale wówczas posłuży mi ona jako podręcznik do treningu. :) gorąco ją polecam.

"Teraz czytam" i będę długo czytała, bo przerabiam 12 tygodniowy trening rozbudzania intuicji,tropienia zbiegów okoliczności oraz wypatrywania przypadków,koniecznie tych chodzących po ludziach:-).
Jak przeczytam to opowiem, mogę teraz jedno zdradzić,że jak czytam literaturę to też w niej zwracam uwagę na te niedoceniane przebłyski duszy:-)

• One mnie posiadają
  • AaaTWORZENIE
  • Rozwój duchowy
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Jak rozbudzić swoją duszę?