Każde dziecko może nauczyć się spać

Wydawnictwo: Media Rodzina
poradniki

Nieprzespane noce to najczęstszy problem rodzin, w których pojawia się niemowlę. Próby jego rozwiązania na własną rękę są na ogół bezskuteczne. Ta książka nie powtarza ogólnie znanych rad, korzysta natomiast z ustaleń bostońskiego Centrum Snu Dziecka. Na ich podstawie konstruuje plan terapii zaburzeń snu, a także daje wskazówki, jak można im zapobiec. Licznie przytaczane konkretne historie przekonują, że każde dziecko może w przeciągu kilku dni nauczyć się samo zasypiać i przesypiać noc.

Benzyna | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Mój syn ma 15 miesięcy i nigdy jeszcze nie przespał w całości nocy. Nie dziwi więc fakt, że sięgnęłam po tę książkę.
Większość stanowi tu statystyka, niepotrzebne opisy zrozumiałych wykresów i tabel oraz wątpliwe przykłady dzieci, które za pstryknięciem palców i bez praktycznie żadnych protestów zmieniły swoje wielomiesięczne czy nawet wieloletnie nawyki w nie-spaniu (nie wiem, kogo autorzy chcą oszukać). Poza tym sam plan działania w przypadku nie-śpiocha jest... konkretny. Podoba mi się również to, że autorzy na każdym kroku podkreślają, żeby przede wszystkim słuchać siebie i dziecka i samemu podjąć najwłaściwszą drogę, bo takie podejście zachęca rodzica do działania, do podjęcia nawet małych kroczków.
Zasad w życie jeszcze nie wprowadziłam, więc nie mogę powiedzieć czy są one skuteczne, jednak mimo wszystko książkę polecam, ponieważ daje ona ogólną wiedzę na temat snu i - nawet jeśli ktoś nie podejmie tych wyznaczonych przez autorów kroków - to na pewno znajdzie dzięki niej...

Ula | 2014-02-20
Przeczytana: 15 lutego 2014

Bardzo przydatna książka dla rodziców, których dziecko cierpi na problemy z zasypianiem bądź spaniem. Autorzy to kompetentne osoby, które znają się na temacie i proponują konkretne rozwiązania. Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem, skupia się na najważniejszych kwestiach i mimo małej objętości możemy znaleźć tam odpowiedź na wszystkie dręczące nas pytania. Polecam rodzicom, którzy pragną, aby ich dziecko jak i oni sami przesypiali noce.

winczenca | 2015-11-17

Jestem w trakcie czytania... Czy ktoś z Was stosował te metody i czy one rzeczywiście działają na dłuższą metę? Drugi dzień próbujemy, a już wymiękam ;-(

| 2014-03-08

Ta książka dla mnie nie nadaje się na poradnik bo jeszcze biedny zdesperowany rodzic może skorzystać z tych rad i zrobić dziecku krzywdę .Nie zabierajmy dziecia czułości której tak potrzebują i co z tego ,że jesteśmy nie wyspani miłość wymaga poświęceń.

Morganna | 2016-10-16

Książka w dobie rodzicielstwa bliskości bardzo przestarzała. Nie polecam stosowana rad w niej zawartych.

ewelina | 2016-07-12
Marlena | 2016-06-18