Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci

Tłumaczenie: Regina Mościcka
Wydawnictwo: Publicat
The Best Homemade Baby Food on the Planet
978-83-245-1892-0
Donia

Domowe własnoręcznie przygotowane posiłki są niezmiernie ważne dla rozwoju dziecka. Wprowadzając do diety malucha wysokowartościowe produkty, wykształcimy prawidłowe nawyki żywieniowe, które będą mu towarzyszyły przez resztę życia. Poradnik "Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci" zawiera przepisy na proste i zdrowe posiłki dostosowane do kolejnych etapów rozwoju malucha - od 7 do 24...

Poradnik "Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci" zawiera przepisy na proste i zdrowe posiłki dostosowane do kolejnych etapów rozwoju malucha - od 7 do 24 miesiąca życie. Smak proponowanych potraw zachwyci nawet niejadka. Są wśród nich zarówno błyskawiczne piure, takie jak zdrowy przecier borówkowo-gruszkowy czy piure śliwkowe, jak i bardziej "wyrafinowane" dania, np. słodki omlet z jabłkiem lub soczewica zapiekana z serem, które przyrządza się w kilka minut.

Aby ułatwić rodzicom zadanie, w przepisach zamieszczono dodatkowe informacje:
• Różne propozycje metod gotowania – na kuchence lub w mikrofalówce – w zależności od czasu, jakim dysponujemy na przyrządzenie posiłku.
• Oznaczenie gwiazdką tych posiłków, które można przygotować w większej ilości, podzielić na porcje i zamrozić, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze.
• Dane na temat wartości odżywczej, dzięki którym mamy pewność, że dostarczamy dziecku wszystkiego, czego potrzebuje.

Przekonajmy się, że warto samodzielnie przygotowywać smaczne i zdrowe domowe posiłki dla niemowląt i małych dzieci. To na prawdę najlepsze jedzenie dla naszych pociech

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

aga | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

W tej dość grubej książce znajdziemy ponad 200 przepisów na dania zdrowe i co ważne domowe dla niemowląt i małych dzieci od 7 do 24 miesięcy. A wśród nich ponad 60 przepisów na pyszne piure, między innymi z groszku, egzotyczne piure z ananasa i orzechów :) czy z marchewki.
Książka podzielona jest na działy:
1. w którym poznajemy proste kroki do najlepszego domowego gotowania dla dziecka
2. najlepsze kucharzenie świata dla niemowląt od 7 do 12 miesiąca życia
3. zdrowe jedzenie dla małego dziecka od 13 do 24 miesiąca życia
4. zdrowa dieta od najmłodszych lat - składniki odżywcze i ich rola
5. przydatne informacje
6. źródła i bibliografia
Jak wiadomo nie od dziś zdrowe jedzenie to podstawa, przygotowując jedzenie dla naszych najmłodszych szkrabów chcemy dać im to co najzdrowsze i najbardziej naturalne. Zawsze pozostaje dylemat czy samemu gotować czy podawać słoiczki. Książka na wstępie posiada listę rzeczy, które będą przydatne jak dla mnie bez kilku można się obejść.Każdy przepis...

Renata | 2012-12-10
Przeczytana: 2012 rok

Jest kilka, może nawet kilkanaście ciekawych i wartościowych wskazówek w karmieniu niemowląt, ale forma przerasta treść, skorzystałam tylko z kilku przepisów. Są one bowiem najczęściej z batatami, bakłażanami lub innymi egzotycznymi produktami, są też "skromne przepisy" np. jak zrobić jabłko z kaszką. Dużo jest o wartościach odżywczych. Ja i tak uważam się za bohaterkę, że sama potomkowi gotuję, już nie liczę mu kalorii i ile witamin wsunął. Chce ktoś tę książkę odkupić? ;)

Oruś | 2014-07-23

Bardzo ciekawe i przydatne przepisy dla najmłodszych. Mój synek zjada ze smakiem potrawy przygotowane według wskazówek poradnika. Jedyny minus dla mnie - propozycje podawania wielu dań na słodko. Nie przeszkadza mi to jednak bardzo. Zawsze można przepis lekko zmodyfikować. Generalnie książka godna polecenia.

Monka | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015