Malarstwo na przestrzeni stuleci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
sztuka
sonia

"Malarstwo świata, to powiązany ciąg żywych ludzkich wypowiedzi. Dzieła poszczególnych twórców, bardziej lub mniej do siebie zbliżone, związane są nie tylko wspólną materią i sposobem użycia jej, ale nadto sposobem przemawiania. Żadne dzieło nie jest samorodne, zawsze się opiera na cudzym doświadczeniu, na warsztatowych wskazaniach przeszłości, a tylko częściowo na własnych odkryciach autora. Tak więc różne wypowiedzi i różne formy, w które są ujęte dzieła, pozostają wyrazem tych samych pragnień i tęsknot, najczęściej nie uświadomionych w pełni, lecz odczutych instynktownie."

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna | 2017-05-06