Matematyka dla każdego dziecka

Tłumaczenie: Jerzy Galus
Wydawnictwo: WSiP
Janice VanCleave's math for every kid
83-02-05103-9
KNEF

Jaką długość ma najdłuższa na świecie dżdżownica? Jak wysoki był brachiozaur? Jaka jest przeciętna średnica ludzkiego włosa? Jaki jest obwód Ziemi na równiku? To tylko kilka z fascynujących faktów, które dzieci odkryją, ucząc się matematyki poprzez zabawę, dzięki książce Janice VanCleave "Matematyka dla każdego dziecka". Pełna ilustracji książeczka ta została napisana, by poprzez proste...

Jaką długość ma najdłuższa na świecie dżdżownica?
Jak wysoki był brachiozaur?
Jaka jest przeciętna średnica ludzkiego włosa?
Jaki jest obwód Ziemi na równiku?
To tylko kilka z fascynujących faktów, które dzieci odkryją, ucząc się matematyki poprzez zabawę, dzięki książce Janice VanCleave "Matematyka dla każdego dziecka". Pełna ilustracji książeczka ta została napisana, by poprzez proste przykłady i ćwiczenia uczyć dzieci (w wieku od 8-12 lat) wykonywania pomiarów i wykresów, używania ułamków, rozpoznawania figur geometrycznych, rozwiązywania zadań i wielu innych rzeczy.
Proponowane ćwiczenia są związane z życiem codziennym, tak że książka ta pomaga dzieciom od samego początku oswoić się z matematyką.
Ucząc się bezboleśnie matematyki, dzieci mogą zrobić zegar słoneczny, termometr ze słomki, urządzić wyścigi papierowych łódek, wyhodować własną roślinę z ziarna fasoli, zagrać w "kółko na butelkę".
Każdy z wielu problemów i każde ćwiczenie ma wyjaśniony cel, podany zestaw materiałów, niezbędnych do jego wykonania, opatrzony jest szczegółowymi instrukcjami, oraz opisem spodziewanych wyników, w sposób zrozumiały dla dziecka.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie