Biologia dla każdego dziecka

Tłumaczenie: Beata Koźniewska
Wydawnictwo: WSiP
Janice VanCleave's biology for every kid
83-02-05023-7
KNEF

Biologia dla każdego dziecka daje młodemu czytelnikowi szansę udziału w przyjemnościach uczenia się podstawowych metod badawczych i terminologii naukowej. Dzieci dowiedzą się jak "rozmawiać" ze świetlikami, zobaczą, jak bakterie prowadzą wojnę w szklance mleka, nauczą się określać temperaturę otoczenia na podstawie liczby odgłosów wydawanych przez świerszcze i przekonają, że jabłko i cebula mogą w pewnych warunkach smakować tak samo.
Każde doświadczenie zostało sprawdzone przez studentów autorki i może być z całą pewnością bezpiecznie przeprowadzone zarówno w domu, jak i w klasie przy użyciu najprostszych, łatwo dostępnych przedmiotów. Wszystkie doświadczenia gwarantują uzyskanie oczekiwanych wyników.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie